logo Akademia Zdrowie-jesz

Jak zacząć walkę z otyłością?

Życie składa się z małych elementów. Modyfikacja jednego lub kilku skutkuje często dużymi zmianami dla całego organizmu. Dlatego należy zwrócić uwagę na szczegóły. Zmienić je i wyrobić sobie nawyk. To właśnie automatyzm spowoduje, że będziesz postępował tak na co dzień, nie zwracając na to zbytniej uwagi.

Aby zacząć pozbywać się nadwagi czy otyłości proponuję, żebyś wprowadził poniższe działania do swojego stylu życia.

  1. Pij codziennie rano na czczo 1 szklankę ciepłej (przegotowanej) wody z sokiem z cytryny. Przegotuj wodę wieczorem. Rano ją podgrzej i dodaj niewielką ilość soku z cytryny. Rozrusza to Twój metabolizm. Każdy posiłek a szczególnie śniadanie będzie lepiej trawione.
  2. Pij raz dziennie 1 szklankę zielonej herbaty. Nieważne z jakim dodatkiem, ale pij. Możesz więcej – tylko nie przesadzaj. Zielona herbata podkręci Twoją przemianę materii.
  3. Postaraj się nie podjadać nic między posiłkami. A nade wszystko pamiętaj, że cokolwiek zjesz popołudniu i wieczorem natychmiast zamieniane jest w tłuszcz.
  4. Ruszaj się. Już 2,5 godziny spaceru tygodniowo pozwolą Twoim komórkom łatwiej przyswajać cukier. Przelicz to na dni – to generalnie niewiele.
  5. Wprowadź powyższe w życie i obserwuj zmiany. Pospiesz się, ponieważ porcja kolejnych nawyków już wkrótce.

Kalkulator kalorii

Oblicz dzienne zapotrzebowanie (kcal)

Daily Calorie Intake Calculator

Wynik

kcal/dzień

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES zgodnie z naszą Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.