logo Akademia Zdrowie-jesz

Sposób na grypę

Mój sprawdzony i ulubiony sposób na walkę z przeziębieniem lub grypą. Jeżeli odczuwasz objawy spadku odporności to koniecznie:

  • Zaparz sobie herbatę i wkrój do niej kawałek obranego imbiru ok. 1 cm. Wypij herbatę do połowy, a następnie wyłów imbir i żuj go jakbyś chciał zjeść. Po chwili (długość zależy od Twojej wytrzymałości i determinacji) wyrzuć imbir i popij herbatą – prawda jaka łagodna.
  • Za 2 do 3 godzin obierz i zjedz całego grejpfruta. Oczywiście jeśli te błonki nie mogą Ci przejść przez gardło możesz się ich pozbyć. Pamiętaj, że na 2 godziny przed grejpfrutem i 2 po jego zjedzeniu nie wolno zażywać żadnych lekarstw ani suplementów. Jest to owoc o silnym działaniu wiruso i bakteriobójczym i nie tylko.
  • Kolejnymi krokami jest picie herbat typu czarny bez. A jeśli mocno Cię bierze to zrób sobie mieszankę trzech takich ziół. Są to: owoc czarnego bzu, kwiat czarnego bzu i jeżówka purpurowa. Zaparzasz łyżeczkę tej mieszanki na szklankę wrzątku i pij dwa razy dziennie. Działa cuda.
  • A na wieczór do szklanki wrzątku dodaj pół łyżeczki cynamonu – wymieszaj. Jak już będzie letnie dodaj pół łyżeczki miodu. Wymieszaj i wypij przed snem. Nie będę się tu rozwodził nad naukowymi tezami. Niemniej jest to mój sprawdzony sposób, a najważniejsze działa i na drugi dzień ruszasz do pracy zdrowy. Chyba, że nie chcesz do pracy?
  • Pamiętaj, że jeśli jesteś chory to zasięgnij porady lekarskiej

Kalkulator kalorii

Oblicz dzienne zapotrzebowanie (kcal)

Daily Calorie Intake Calculator

Wynik

kcal/dzień

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES zgodnie z naszą Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.